Odnawianie mebli: ekonomiczna naklejka

Mamy w domu wiekowe laminowane komody. Nie próbujemy ich lakierować, bo podobno farby przemysłowe do laminowanych sprzętów są drogie i niestety nie zawsze da się owocnie pomalować sprzęty. Myślimy o obklejeniu tych szafek. Czy dalej można gdziekolwiek nabyć naklejki na szafeczki? Czy dużo to kosztuje? Czy można własnoręcznie okleić szafeczki?

Naklejki ciągle bywają w sprzedaży. Jak się okazuje, zawdzięczając bogatemu wyborowi odcieni i wzorów cieszą się powodzeniem. Da radę naklejki nabyć m.in. w sklepie internetowym okleiny.pl Obklejenie mebli laminowanych jest lepszym sposobem na odrestaurowanie niźli malowanie. Rzeczywiście lakiery do laminowanych sprzętów są kosztowne, mają nieprzyjemny zapach podczas lakierowania oraz bynajmniej nie za każdym razem uda się tak odnowić sprzęt, by prezentował się elegancko.

Jak wybrać zadowalające naklejki, jakie zdadzą egzamin, będą ładnie wyglądać i nie uszkodzą się szybko? Okleiny na sprzęty potrzebują spełniać parę warunków:

+ Powinny być solidne. Ergo naklejka musi być chroniona grubym laminatem, który okaże się niepodatny na niewielkie otarcia, zarysowania czy zmiany temperatury (szczególnie gdy restartujemy kuchnie na wymiar wrocław).

+ Ornament naklejki musimy dostosować do powierzchni płaszczyzny. Nie każdy projekt w skali 1:1 nadaje się na malutkie przestrzenie. Wielka ceratowa kratka zniknie na frontach szuflad. Kupno okleiny dobrze zatem z ekspedientem.

+ Naklejki mają wzorki wszechstronne, jak na przykład „ceratowa” czerwono-biała kratownica czy grochy. Istnieją ludzie, którzy chcą klasykę gatunku. Jednakowoż niezwykła naklejka potrafi nadać meblowi współczesny wygląd. Stolik z dyskontu z blatem w konie oraz ten sam stół opatrzony przodem w stylu komiksowym to dwa różne stoliki, do odmiennych pokoi.

Naklejki na szafeczki wyprodukowane są z wytrzymałej folii z klejem, chronionej laminatem. Okleiny (podobnie jak tapety samoprzylepne) są odporne na działanie siłowe i cieplne. Umożliwia to oklejać nimi owe płaszczyzny jak powierzchnie stołów, gablotki łazienkowe i kuchenne, stoliki przy łóżku. Wzorek na okleinach to tak zwany pattern, co podkreśla, iż projekt jest zapętlony, powielający się. Brak ryzyka nieestetycznego dopasowania się grafiki na okleinie. Prawa strona pasuje do lewej, natomiast góra do dołu, dzięki czemu pattern może się powielać bez końca. Naklejki nabywa się w specyficznych formatach ewentualnie mogą być zrealizowane na wymiar.