Z jakiego powodu nowe technologie są niesamowicie istotne dla naszego kraju?

    To niezwykle ważna rzecz, aby Polska i Polacy – najzwyczajniej w świecie my wszyscy, kładli nacisk na nowe technologie. No co jak co, ale jeżeli chcielibyśmy wreszcie dogonić Zachód, raczej nie ma jakiejś alternatywy. Nie jest powiedziane, że Polacy są jedną z takich nacji, która całkowicie ignoruje bardzo duże znaczenie nowych technologii. Jest nawet dobrze, chociaż nadal mamy sporo do zrobienia!

    Między innymi nadal są Polacy, którzy nie posiadają stałego Internetu. Przecież bardzo trudno być w pełni nowoczesnym państwem, gdzie są nawet szkoły bez podłączenia do Internetu! Internet to dzisiaj podstawa, odnośnie tego naprawdę nie miejmy wątpliwości. Kolejna nagląca kwestia to z pewnością rozwój telefonii komórkowej. W zasadzie nie jesteśmy wielkim krajem, ale kłopoty z zasięgiem, w szczególności w niezbyt gęsto zaludnionych terenach, są nadal mocno dostrzegalne. Ciężko oczekiwać niezwykłego przeskoku jakościowego w tej dziedzinie, ale trzeba być optymistą.


    A może motoryzacja, w szczególności chodzi o auta elektryczne, powinna nas bardziej zainteresować? Wiadoma kwestia, że nadal samochody elektryczne są czymś unikatowym, (zobaczcie – http://tasmy-pakowe-z-nadrukiem.pl/tasmy-z-nadrukiem.html) ale jeżeli zrozumiemy, iż takie auta to jakby nie patrzeć przyszłość motoryzacji, bez cienia wątpliwości będziemy na niejako wygranej pozycji. Powinniśmy myśleć perspektywicznie. No niestety bardzo często brakuje nam tego…

    Tak naprawdę nowe technologie to wielce zróżnicowany temat. Czyli bardzo trudno w jednym artykule umieścić długi przegląd technologii, dzięki to którym Polska wreszcie dołączy do państw, gdzie wszystko generalnie jest OK. Co do jednego jest pewność – jeżeli ten temat będzie niestety deprecjonowany, bardzo prawdopodobne, że bardzo tego pożałujemy! Nie powinniśmy być mądrzy po szkodzie!