Foliopaki kurierskie – z jakich materiałów powstają i w jaki sposób się je produkuje?

Foliopaki kurierskie są innowacyjną oraz niezwykle bezpieczną metodą pakowania artykułów do przewozu. Jednak wielu osobom nazwa ta nie budzi jakichkolwiek skojarzeń, więc znaczące jest, by wspomnieć z jakich półproduktów wykonane są koperty kurierskie i jak wygląda sam proces produkcyjny. Trzeba podkreślić, że drobiazgowe przedstawienie pełnego procesu zajęłoby sporo czasu, z racji na to że jest to czynność dosyć kłopotliwa, z tego powodu też w dzisiejszym artykule dotknięte zostaną tylko najważniejsze rzeczy, które umożliwią pokazać zjawisko.

Czym jest polietylen?

Polimer etenu jest miękkim, śliskim dodatkowo podatnym na obróbkę cieplną półfabrykatem, który nie posiada jakiejkolwiek barwy. To z polietenu, a dokładniej z jego granulatu, przygotowuje się foliopaki kurierskie, charakteryzujące się nieprzepuszczalnością wilgoci, co oznacza, iż jest to towar hydrofobowy. Ponadto materiał ten jest niewrażliwy na działanie niskich temperatur i chemikaliów, co sprawia, iż wyrób, który obłożony jest polietenem jest na dobrą sprawę w 100% zabezpieczony przed destrukcyjnymi zjawiskami.

Płachta PE

Oczywiście z polimeru etenu nie wytwarza się foliopaków kurierskich, a z jego granulatu. Folia z polmeru etenu powstaje metodą tak zwanego rozdmuchiwania bądź też upustu maszynowego, co polega na tym, że poprzez obróbkę cieplną granulat jest roztapiany.

Jak odbywa się produkowanie koperty foliowej?

Przede wszystkim konieczne są do tej procedury specjalistyczne machiny do zgrzewania, które z folii polietylenowej potrafią stworzyć określone wzory o przeróżnych wymiarach. Pierwszym etapem jest ułożenie płachty polietylenowej na maszynie, która następnie składa ją we właściwy, wybrany przez operatora format i zabezpiecza kanty. Przygrzewanie jest bardzo istotne, ponieważ w następstwie mamy pewność, że z wnętrza koperty foliowej nic nie wypadnie ani nie wpuści ona jakiejkolwiek wilgoci do środka. Podczas procesu zgrzewania niezwykle ważne jest niewątpliwie to, żeby zostawić jakąś krawędź niezgrzaną po to, by móc zapakować do środka artykuły. W niezgrzanej części koperty kurierskiej umieszcza się paseczek z woododpornym klejem który chroni się po to, by we właściwym czasie można go było zedrzeć i zabezpieczyć przesyłkę znajdującą się wewnątrz.

Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.

Dowiedz się więcej: koperty foliowe producent emGRAF